Dr. Karl Jurak

Dr. Karl Ignacius Jurak   -  Vynálezce jedinečného preparátu

Dr. Karl Jurák

Dr. Karl Ignacius Jurak   ve svých 86ti letech

Muž, který přinesl “světu zdraví.“   Dr. Karl Jurak

Příběh Dr. Karl Juraka
    Dr. Karl Ignacius Jurak žil  mimořádný život. Často říkával, že on žije životem deseti lidí.

 Jeho vědecké výsledky byly ohromující Je držitelem 28 patentů a všechny jeho vynálezy byly označeny jako patenty s hlubokou lidskosti, jelikož všechny směřovaly k ochraně lidského zdraví. Jeden z příkladů světově známých a uznávaných patentů je vynález latexové barvy, která zamezila předčasným úmrtím zaviněných otravou olovem obsaženého v barvách.

   Karl Jurak měl idylické dětství. Jeho otec byl architekt na dvoře císaře Františka Josefa. Dovolenou a prázdniny trávil v přírodě a to na rozlehlém panství svého strýce.

 Byl natolik výjimečným studentem, že před vstupem na vysokou školu přeskočil celkem pět tříd.

 Ve svých 19-ti letech získává na univerzitě ve Vídni svůj první doktorát s vyznamenáním.

Získává jej za prvotní molekulární vzorec a to k  bylinnému extraktu později nazvaného JC Tonic® .

V této době byla jeho doktorská práce považována za jednu z nejlepších vědeckých prací  na světě.

Následoval druhý doktorát z biochemie. Bohužel třetí v oboru fyziky již nedokončil. V této době se seznámil se svou budoucí ženou Helenou a začal pomýšlet na sňatek a založení rodiny. V roce 1932 emigruje do Kanady, kde pak vychovává své 3 děti. ( Lauretta, Norman, a Anthony).

Karl Jurak odešel před druhou světovou válkou do Kanady kde pracoval ve výzkumu na státních projektech.

V Kanadě Dr.karl Jurak pracoval pro ministerstvo zemědělství jako agrobiolog a také vyučoval jako profesor na universitě. Jako vědec se dále intenzivně věnoval studiu fytoterapie a jeho výzkum byl zaměřen na experimentování s molekulárními vazbami a vzorci rostlin.

 Karl také miloval sport, byl nadaným atletem. Věnoval se skokům na lyžích, hrál fotbal a závodil v plavání na dlouhé tratě. Byl zaníceným horolezcem- Alpinistou, lyžařem, tanečníkem, golfistou, jezdil na koni a rybařil.

U svých studentů na univerzitě byl jako profesor nesmírně oblíben a v době jeho působení byl několikrát zvolen nejoblíbenějším profesorem.
    Byl zapáleným badatelem, miloval cestování a kromě Číny (včetně Tibetu) procestoval většinu zemí světa.
    Karl Jurak miloval život, miloval lidi, miloval dobrodružství, miloval přírodu s jejím tajemstvím a taky miloval Boha.

 Žil svůj život s vášní, a z té vášně čerpal svou moudrost. 


    Hluboko v srdci zůstával  Dr. Karl Jurak stále zahradníkem.  Moc dobře věděl, co obnáší zasadit semínko, něžně o něj pečovat a starat se s vědomím toho, že příroda kromě jiných věcí potřebuje čas. A proto nikdy nechtěl uspěchat tento proces, protože věděl, že malé semínko může vyrůst za sto let ve velkolepý strom na obdiv jiným.  Mnohokrát byl viděn jak se sklání a poklekává k zdánlivě mrtvé rostlince, opatrně ji prořezává a zalévá svým přípravkem  a pak už jen čeká, až příroda dokoná zázrak. (a ten se vždy stal)

Ano, porozuměl síle přírody, za svůj život zasadil mnoho semínek a věděl, že to nebude on , který bude sklízet plody své práce.

Dr. Karl Jurak věřil, že celá příroda vždy byla a je úzce propojena.

To jej inspirovalo k nekonečnému studiu rostlin a jejich léčivých vlastností, které nazval jako zázrak přírody.

 Testy svých preparátu prováděl sám na sobě.